Aktuální informace

Květnové závody oddílu SK HAMR – veslování, z.s.

Začátek měsíce května odstartoval pro naše závodní veslaře z SK HAMR doslova zlatými hody, které vyvrcholily první červnovou neděli na 103. ročníku pražských Primátorek. Během něj několik našich veslařských posádek opanovalo stupně vítězů a dobylo řadu velkých výsledků.

Regata Bohemians

Ve dnech 30. dubna – 1. května se v Praze na Vltavě konal závod „Regata Bohemians Praha 2016“. Na nich nemohli naši závodníci od žákovských kategorií, až po ty juniorské rozhodně chybět. Ve dvou dnech dosáhlo na zlaté medaile hned několik hamerských posádek.

Sobotní program zahájila párová čtyřka s kormidelníkem starších žákyň. Tým ve složení Anne Velebová, Aneta Seböková, Ester Hajnovičová a Dominika Štěpanovská s kormidelníkem Jiřím Pazderou ve své kategorii zvítězil a odvezl první zlatou medaili směrem k našemu platu. Další přidali starší žáci Filip BrůnaMatyášem Vostatkem, kteří vyhráli závod na dvojskifu. Po bok svých kolegů se zařadila také starší žákyně Barbora Sadilová, která zvítězila v individuálním závodě na skifu. Tím ovšem úspěchy našich svěřenců zdaleka nekončily. Na dvojskifu se v kategorii mladších žákyň probojovaly na nejvyšší pódiovou příčku Anne VelebováEster Hajnovičovou. Sobotní zlatý program zakončila dorostenecká nepárová čtyřka bez kormidelníka ve složení Pavel Pazdera, Vlastimil Dědek, Vojtěch Habáň (VK Přerov) a Tomáš Jelínek (VK Přerov).

Ani nedělní den nezůstal pro naše veslaře bez medaile. Na zlato dosáhl dvojskif starších žáků Filip Brůna a Matyáš Vostatek a ve skifu mladších žákyň zvítězila Anne Velebová. Všem vítězům gratulujeme a ostatním závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci našeho oddílu!

Závody regaty Bohemians Praha

Mistrovství Evropy seniorů 2016

Víkend 6. – 8. května se v německém Brandenburgu konalo Mistrovství Evropy seniorů, kterého se účastnil i náš oddíl SK HAMR – veslování, z.s. Na ME se představila osmiveslice ve složení Jakub Grabmüller (Dukla Praha), Jaroslav Kedaj, Jan Potůček, Michal Nový (ČVK Praha), Jakub Paroulek (Dukla Praha), Jan Andrle (Dukla Praha), Dmytro Baranivskyi a Adam Kapa s kormidelníkem Matějem Čermákem. Společnými silami si nakonec po 10 dnech společného tréninku doveslovali pro 9. místo, když dokázali porazit v opravné jízdě osmiveslici Španělska, která se připravuje na Olympijskou dokvalifikaci. Podařilo se jim dokonce udržet krok s lodí Ukrajiny, která závodila na LOH 2012 v Londýně. Trenérem posádky je Mgr. Luboš Ondráček – hlavní trenér SK HAMR – veslování, z.s.

Mezinárodní Regata juniorů v Mnichově

Ve dnech 7. a 8. května bojovali naši junioři a juniorky o přední místa na regatě v německém Mnichově. Také tady zanechal tým SK HAMR – veslování, z.s. svou stopu. Na dvojce bez kormidelníka vybojovaly v sobotním finále „A“ 5. místo Kateřina HartmanováEliškou Ondráčkovou, na dvojskifu dosáhla v nabité konkurenci na 2. místo ve finále „C“ Anna Šantrůčková se svojí kolegyní a ve dvojce bez kormidelníka obsadili ve finále „B“ 4. místo Albert Caban a Jan Skalák (oba prvním rokem v juniorské kategorii). Do finálových bojů zasáhla také osmiveslice, která ve složení: Tomáš Trankovský, Matouš Kupka (VK Blesk), Jakub Nedvěd (VK Blesk), Tomáš Halama (ČVK Praha), Michla Hančl (ČVK Praha), Daniel Včelák, Vojtěch Dědek a Vilém Pachman s kormidelníkem Radkem Šumou (VK Slavia Praha), nakonec obsadila 6. místo.

Jarní veslařská regata Neratovice 2016

Květnový víkend 7. a 8. čekaly závody také na nejmladší veslaře. Po oba dva závodní dny sbírali naši závodníci jeden cenný kov za druhým.

V sobotu bylo ověnčeno zlatými medailemi hned několik hamerských veslařů. Na dvojskifu získaly nejcennější kov starší žákyně Vanda Nejedlová a Sára Metelková, dále v párové čtyřce s kormidelníkem v kategorii starších žáků Jiří Pazdera, Kryštof Fára, Vladimír Vursta, Tadeáš Matouš  a kormidelnice Barbora Sadilová. Mezi oceněnými nechyběli také Ester Hajnovičová ze skifu mladších žákyň nebo ve dvojskifu mladších žáků Jáchym Jandl se svým parťákem z TJ Spartak Boletice Jakubem Gieselem. K úspěchu také gratulujeme Filipu Brůnovi a Matyáši Vostatkovi, kteří nás reprezentovali ve dvojskifu starších žáků.

Nedělní zlatý program načala na skifu starších žákyň Vanda Nejedlová, na níž navázal dvojskif starších žáků Jáchym Jandl a Jakub Giesel. Po nich následoval zlatý úspěch v podání Filipa Brůny na skifu v kategorii starších žáků a víkendové závody uzavřel 1. místem Jáchym Jandl na skifu v mladších žácích.

45. ročník Ústecké zatáčky

Do závodů pořádaných 14. a 15. května jsme vyslali naše nejmladší veslaře, kteří nám opět svými výkony a zlatými medailemi udělali velkou radost.

V sobotu načal soutěžní program skifem starších žákyň, ve kterém si pro zlato dojela Vanda Nejedlová. Po něm byl na programu dvojskif mladších žáků, kde si zlato vyveslovali Jáchym Jandl s Jakubem Gieslem z TJ Spartak Boletice. Ústecká zatáčka vyšla na výbornou také Ester Hajnovičové, která si nejprve dojela pro zlato ve skifu mladších žákyň a následně úspěch zopakovala ve dvojskifu s Anetou Sebökovou. Do sobotního úspěšného dne se zapsaly ještě Vanda NejedlováErikou Sarah Pechovou, které si rovněž dojely pro zlaté medaile ve dvojskifu ovšem v kategorii starších žákyň.

V neděli navázaly na svůj sobotní úspěch z dvojskifu Vanda NejedlováErikou Sarah Pechovou, když ve stejné disciplíně přidaly další zlato. Do sbírky cenných kovů si po nedělních závodech mohl přidat Jáchym Jandl další zlaté medaile. Nejprve bodoval na skifu v kategorii mladších žáků a následně pokračoval ve zlatém tažení se svým parťákem Jakubem Gieselem ve dvojskifu.

OLYMPIC HOPES 2016

V pátek 20. května se na brněnské přehradě uskutečnila vrcholná akce pro dorostence z SK HAMR – veslování, z.s. a to závody OLYMPIC HOPES 2016. Ani na této reprezentační akci nechyběli naši veslaři. Posádka Pavel Pazdera a Vlastimil Dědek vybojovala společnými silami s veslaři z VK Přerov stříbrnou medaili, když nestačili pouze na posádku Polska. Gratulujeme!!

Mezinárodní regata Brno 2016

Brněnská přehrada byla o víkendu 21. a 22. května zaplněna veslaři díky „Mezinárodní regatě Brno 2016“. Aby naši veslaři vyrazili do závodů v plné síle a netrávili zbytečně čas na cestách, ubytovali se v hotelu pouze 10 minut chůze od zázemí ČVK Brno. Kvalitní zázemí ČVK Brno pro přípravu před závody pomohlo našim veslařům k dalším skvělým výsledkům. Rovnou 1. místem se na začátek finálových jízd programu blýskla dvojka dorostenek bez kormidelníka ve složení Ludmila OlšovskáEliškou Chmátalovou. Na ně navázaly ve stejné kategorii juniorky Eliška OndráčkováKateřinou Hartmanovou, které obsadily 2. místo. Na své úspěšné kolegyně navázali také junioři Jan Skalák, Daniel Včelák, Vilém Pachman a Vojtěch Dědek, když si v nepárové čtyřce bez kormidelníka dojeli v juniorské kategorii pro 2. místo. Těsně za nimi dojela na 3. místě další „HAMRÁCKÁ“ čtyřka bez kormidelníka ve složení Michael Vrána, Albert Caban,  David Spitzkopf, Tomáš Trankovský. V juniorské kategorii se na dvojce bez kormidelníka dařilo také Janu Skalákovi Albertem Cabanem, v níž si vyjeli 1. místo, když jen těsně porazili své kolegy Viléma PachmanaVojtěchem Dědkem, kteří tak skončili na 2. místě. V rychlém sledu následovalo pro hamerské veslaře několik dalších druhých míst. Nejprve si ho vyjely na dvojskifu starší žákyně Vanda NejedlováBarborou Sadilovou, které vedle toho zvítězily spolu s kormidelnicí Sofií Šumanovou a kolegyňkami z VK Třeboň v párové čtyřce žaček starších. Následně juniorky na nepárové čtyřce bez kormidelníka Linda Skálová (VK Blesk), Eliška Chmátalová, Ludmila Olšovská a Martina Bednářová (VK Olomouc) přidali další druhé místo. Sbírka druhých míst i dále pokračovala. Nejprve si jej vyvesloval dvojskif juniorek  Anna Šantrůčková a Magdaléna Juziková (VK Přerov) a následně juniorská osma ve složení Eliška Ondáčková, Kateřina Hartmanová, Karolína Hartmanová, Natálie Klimtová, Ludmila Olšovská, Eliška Chmátalová, Eliška Tichá, Nikola Seböková a kormidelnice Sofie Šumanová. Skvěle si počínaly také juniorky v kategorii nepárové čtyřky bez kormidelníka, kde si tým složený z Lindy Skálové, Elišky Chmátalové, Ludmily Olšovské a Martiny Bednářové vybojoval senzační 1. místo. Následně si párová čtyřka juniorek kde seděla naše Anna Šantrůčková dojela rovněž pro 1. místo. Vydařený soutěžní víkend zakončila osma juniorů složená z veslařů Viléma Pachmana, Vojtěcha Dědka, Alberta Cabana, Jana Skaláka, Davida Spitzkopfa, Michaela Vrány, Daniela Včeláka, Tomáše Trankovského a kormidelníka Matyáše Babky, když si s přehledem dojela pro 1. místo. Trenérem posádek je Mgr. Luboš Ondráček – hlavní trenér SK HAMR – veslování, z.s.

Hamerská osma na mezinárodních závodech regaty Brno

61. Veslařská regata – Memoriál Jiřího Vejlupka

Poslední květnový víkend proběhl přípravný závod před letošním 103. ročníkem pražských Primátorek.

Sobotní, jak jinak než zlatý program načal na skifu mladších žáků Jáchym Jandl. Po něm následovalo 1. místo ve dvojskifu mladších žákyň Ester Hajnovičová a Anne Velebová a zakončil jej zlatem dvojskif mladších žáků Jáchym Jandl společně s Jakubem Gieselem.

Také v neděli se na vodě předvedli v dobrém světle závodníci SK HAMR – veslování, z.s. Pro zlato si dojelo několik našich posádek. Nejprve zasáhla do bojů párová čtyřka s kormidelníkem složená z Čestmíra Krejčího, Šimona Šrámka, Jáchyma Jandla, Jakuba Giesela a kormidelníka Jiřího Pazdery. Následovala je ve skifu mladší žákyň Ester Hajnovičová a starší žákyně, skifařka Vanda Nejedlová. Zlato se blýsklo na krku ještě jednou mladším žákům ve dvojskifu, Jáchymu Jandlovi a Jakubovi Gieselovi a mladším žákyním Anetě Sebökové a Anne Velebové.

Vrchol jara přišel o týden později, kdy se od 3. do 5. června vydali „HAMRÁCI“ na letošní 103. ročník pražských Primátorek.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.