Aktuální informace

Veslařský tým SK HAMR zazářil na 103. ročníku pražských Primátorek

Od pátečního dne do nedělního odpoledne soupeřili naši veslaři se špičkou české veslařské scény o nejlepší umístění a zapsání do historických tabulek českého veslování na nejprestižnějších tuzemských závodech tento rok již – 103. pražských Primátorkách. Ty mají v Čechách již velkou tradici. První závody proběhly už v roce 1910 a s výjimkou let 1914 - 1918 se konají nepřetržitě. Lodě už tradičně startují u Veslařského ostrova a cíl je mezi Železničním a Palackého mostem. Unikátem tohoto závodu je zatáčka, kterou lodě zdolávají u Vyšehradské skály. Každoročně se zde soupeří o prestiž a uznání. Letos poprvé do závodů zasáhl také oddíl SK HAMR – veslování, z.s.

Páteční program zahájily rozjížďky mladších žáků a žákyň na párových osmách. Začátek veslařského svátku snad nemohl začít pro náš oddíl lépe! Ve 3 jízdě se představila párová osmiveslice složená z Dominiky Štěpanovské, Čestmíra Krejčího, Pavla Jiřičky, Anety Sebökové, Ester Hajnovičové, Jáchyma Jandla, Anne Velebové, Tadeáše Hlůžeho a kormidelnice Sofie Šumanové, která svou jízdu vyhrál a obsadila na úvod závodů 1. místo!!

Nutno podotknout, že zakladatelem závodu párových osmiveslic mladšího žactva není nikdo jiný než náš hlavní trenér Mgr. Luboš Ondráček, který stojí spolu se svým bratrem Mgr. Pavlem Ondráčkem za založením a „vzkříšením“ závodu gigových osmiveslic v rámci závodu pražských Primátorek. V roce 2007 vystartovala v hlavním závodě osmiveslic mužů první gigová osmiveslice, kterou opravil a zprovoznil právě Mgr. Luboš Ondráček, který i se svým bratrem následně v lodi seděl a závodil.

Páteční program Primátorek ovládl tým dětí

Program Primátorek pokračoval také v sobotu, do něhož postupně zasáhly všechny kategorie. Osma staršího žactva složená ze závodníků Filipa Brůny, Kryštofa Fáry, Tadeáše Matouše, Jiřího Pazdery, Tomáše Vávry, Oty Vavreka, Vladimíra Vursta, Nikolaie Silina a kormidelníka Matěje Čermáka se se ztrátou lehce přes dvě vteřiny zařadila na 3. místo a spadla do opravných jízd. Na trať se v rozjížďce postavila také osma složená z pěti „HAMERSKÝCH“ veslařek a čtyř veslařek z VK Blesk a s náskokem dvou vteřin svou jízdu vyhrála a postoupila do nedělního finále. Osma dorostenců Martin Chval, Mikuláš Vybíral, Jakub Doležal, Petr Svoboda, Matyáš Lednický, Martin Lednický, Vlastimil Dědek, Pavel Pazdera a kormidelník Matyáš Babka se v rozjížďce umístila na 3. místě a postoupila do semifinále. Po jízdě dorostenců přišla řada také na naši chloubu - osmu juniorů. Loď složená z veslařů: Tomáš Trankovský, Michael Vrána, David Spitzkopf, Albert Caban, Vojtěch Dědek, Daniel Včelák, Jan Skalák, Vilém Pachman s kormidelníkem Matějem Čermákem si dovesloval s náskokem více jak sedmi vteřin pro 1. místo. Do Primátorek zasahují vždy všechny kategorie. Nejinak tomu letos bylo také u osmy v kategorii mužů. Do ní nastoupila „HAMERSKÁ“ osma ve složení: Ondřej Včelák, Jan Kolář, Karel Běhal, Vojtěch Skalák, Jan Potůček, Jaroslav Kedaj, Dimitr Baranivsky, Adam Kapa s kormidelníkem Matějem Čermákem. V rozjížďce se osma mužů umístila na 3. místě a spadla do opravných jízd. Opravná jízda sobotního dne čekala na osmu starších žáků. Ta se ztrátou pouhých šesti desetin vteřiny skončila na 2. místě a nepostoupila do nedělního finále. Společenství osmy juniorů (SK HAMR – veslování, z.s. + ČVK Brno) čekal start také v opravné jízdě. Čtveřice veslařů z ČVK Brno Ondřej Čermák, Tomáš Diblík, Albert Stříž a Václav Kunčák doplněná o pětici veslařů z SK HAMR – veslování, z.s. Michaela Kiezlera, Matěje Kotlana, Petra Ondomiši, Rudolfa Suka a kormidelnici Sofii Šumanovou s náskokem necelých půl vteřiny svou jízdu vyhrála a postoupila do nedělního finále. Osma mužů se představila také v opravné jízdě. Náskok téměř 10 vteřin stačil s velkou rezervou na 1. místo a postup do nedělního finále. Poslední sobotní opravná jízda, v níž se představili „HAMERŠTÍ“ veslaři, byla osma dorostenců. Osmiveslice dorostenců postoupila z 2. místa do nedělních finálových jízd.

Osma dívek na pražských Primátorkách

Vrchol třídenního zápolení přišel na řadu v neděli, kdy byly na programu finálové jízdy. Osma dorostenek si ve složení „HAMERSKÝCH“ závodnic Anny Šantrůčkové, Karolíny Hartmanové, Elišky Chmátalové, Ludmily Olšovské, kormidelnice Sofie Šumanové a veslařek VK Blesk Barbory Podrazilové, Elišky Podrazilové, Nikoly Kropáčkové a Veroniky Skružné dojela pro celkové 1. místo! Finálovou účast si na letošním ročníku Primátorek vyjela také naše osma dorostenců. Sestava: Martin Chval, Mikuláš Vybíral, Jakub Doležal, Petr Svoboda, Matyáš Lednický, Vlastimil Dědek, Pavel Pazdera, Martin Lednický s kormidelníkem Matyášem Babkou nakonec nenavázala na 2. a 3. místo z rozjížďky a semifinále, ale skončila i tak na senzačním 5. místě. Do finálových bojů se svými výkony zařadili také junioři na osmě. Výkon ze sobotních rozjížděk, které s přehledem vyhráli, si naši veslaři přenesli také do finálové jízdy a s téměř vteřinovým náskokem si nakonec dojeli pro zlaté medaile a fantastické 1. místo!! Sestava tvořená zkušenými veslaři ve složení: Tomáš Trankovský, Michael Vrána, David Spitzkopf, Albert Caban, Vojtěch Dědek, Daniel Včelák, Jan Skalák, Vilém Pachman a kormidelník Matěj Čermák se tak zapsal do historických tabulek pražských Primátorek zlatým písmem. Ve finále skončila na 4. místě i naše druhá osmiveslice juniorů (společenství SK HAMR – veslování, z.s. + ČVK Brno)! Velké finále osmy mužů neuniklo po 3. a 1. místě z rozjížděk a opravných jízd ani naší osmě. Ta ve složení Ondřej Včelák, Jan Kolář, Karel Běhal, Vojtěch Skalák, Jan Potůček, Jaroslav Kedaj, Dimitr Baranivsky, Adam Kapa a kormidelník Matěj Čermák v konečném výsledku obsadila po urputném boji s ASC DUKLA PRAHA 4. místo!

Vítězná osma juniorů

Trenérem všech osmiveslic je náš  šéftrenér Mgr. Luboš Ondráček.

Všem veslařům, kteří zasáhli do bojů na Vltavě, gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci oddílu veslovaní SK HAMR. Letošní sezóna je pro naše závodní veslaře plná úspěchů a my doufáme, že na další nebudeme čekat dlouho. Poděkování a gratulace patří i našemu hlavnímu trenérovi Mgr. Luboši Ondráčkovi! DĚKUJEME!

Detailní výsledky, fotografie, informace, a odkaz na Facebook (kde nás můžete sledovat a podpořit, nebo se podívat na náš YouTube kanál) naleznete na webu www.veslarihamr.cz.

Rozhovor s členem vítězného týmu osmy juniorů najdete ZDE:

 

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.