Aktuální informace

Sportovní školy - sezóna 2022/2023 - nárůst cen energií a vliv na sezónu

V Praze dne 8.8.2022

Vážení členové SK HAMR,

 

přes současnou velmi obtížnou energetickou situaci, která má poměrně dramatický vývoj, jsme připraveni udělat maximum pro to, abychom v nadcházející zimní sezóně 2022/2023 mohli otevřít všechna sportoviště areálů HAMR. Zimní sezóna bude pro všechna sportoviště začínat a končit ve standardních termínech tak, jako tomu bylo doposud (např. tenis od konce září do začátku dubna).

 

Ceníky pro jednotlivá sportoviště na zimní sezónu 2022/2023 vydáme nejpozději do poloviny srpna. S ohledem na nárůst cen energií se plošnému navýšení cen sportovišť o 43% bohužel nemůžeme vyhnout. Do pravidelných tréninků dětských a mládežnických sportovních oddílů SK HAMR se ceny sportovišť projeví navýšením pouze o 20 – 30%.

 

Abychom byli schopni dosáhnout tak nízké úpravy cen, musíme učinit veškerá níže uvedená opatření, a to včetně nezbytných investic do energetických úspor. Vše je vedeno snahou udržet cenu na minimální možné úrovni a umožnit tak co nejširšímu okruhu naší členské základny pokračování sportování ve stejné míře jako doposud.

 

Cíl energetických úspor v areálech HAMR je pro nás velikou výzvou, neboť jen plynu musíme ročně uspořit 55% spotřeby z roku 2019.

 

Z mediálního prostoru jste se mohli v minulých dnech dozvědět, že Národní sportovní agentura obdržela od vlády ČR mimořádné finanční prostředky ve výši 500 mil. Kč, které měly pomoci sportovním klubům po celé České republice s náklady na provoz sportovišť, zejména se zvyšujícími se cenami energií. Nejenže NSA již 115 mil. „odklonila“ na zcela jiný účel, ale i část spolkového prostředí diskriminačně vyloučila z okruhu oprávněných žadatelů. Mezi tyto žadatele cíleně zařadila i SK HAMR, z.s. a tím přenesla zvýšené náklady na všechny sportující v areálech HAMR!

  

OPATŘENÍ:

A)     Využití finančních prostředků na dotaci tréninků:

SK HAMR získává každoročně finanční prostředky z různých zdrojů (Národní sportovní agentura, hl. m. Praha, MČ Praha 10, jednotlivé sportovní svazy, dárci, a to jak fyzické tak právnické osoby). Tyto prostředky byly v minulosti využívány na snížení ceny za pravidelné tréninkové jednotky, doprovod trenérů na turnaje dětí a mládeže, pořádání turnajů, pořádání soustředění nebo kempů a materiální zabezpečení jednotlivých sportů. V nadcházející energeticky náročné zimní sezóně 2022/2023  budou finanční prostředky téměř výhradně alokovány na snížení ceny za pravidelné tréninkové jednotky.

 

B)      Investice: areály HAMR investují cca 17,5 milionu Kč do úspor energií:

  1. Během podzimu a zimy 2022 budeme instalovat FVE panely na střechu hlavní budovy v Záběhlicích (vše záleží na vydání stavebního povolení).
  2. Před montážemi přetlakových hal budou instalovány nové řídící systémy tlaků nafukovacích hal. Tlak v hale se bude řídit dle aktuálních povětrnostních podmínek – tzn. že bude snížen na maximální možnou míru a tím dojde k úspoře el. energie při zatížení motorů hlavních ventilátorů.
  3. Před zimní sezónou 2022/2023 bude instalován i nový řídící systém plynulé regulace výkonu hořáků pro vytápění přetlakových hal.
  4. Instalujeme nové hliníkové fólie mezi již standardní tepelné izolační vrstvy přetlakových hal.
  5. Do konce letošního září instalujeme nové LED osvětlení do pevné haly v Braníku (badminton a florbal).

 

C)     Omezení provozů:

  1. Některá sportoviště budou provozována až v odpoledních hodinách popř. dopoledne ve vybraných dnech. Recepce areálů HAMR mají veškeré podklady k těmto částečným omezením, jakými budou např. dopolední hodiny beach volejbalu.
  2. Seskupení rezervací v přetlakových halách dle jejich aktuální obsazenosti – to znamená, že v některých termínech nebudeme schopni udržet pravidelné rezervace po celou sezónu na stále stejném sportovišti (např. tenis kurt č. 8).

 

DOPORUČENÍ

Ač se ceny ve školách navyšují jen o nízké desítky procent, chápeme, že i to může být pro někoho v kombinaci s ostatním zdražováním příliš. V takovém případě doporučujeme hráčům (rodičům) individuálních sportů domluvit s vašimi trenéry zvětšení tréninkové skupiny o jednoho člena, čímž je možno dosáhnout na stejnou cenu jako v letošní zimě i při zachování stejného počtu tréninkových jednotek. Toto řešení vyžaduje brzkou komunikaci s vaším trenérem, ideálně ihned po skončení letních prázdnin, aby bylo možno rozvrhy sloučených vytvářet. Trenéři jsou samozřejmě k doporučenému řešení instruováni. V případě, že Váš trenér nebude moci vyhovět všem požadavkům, kontaktujte co nejdříve šéftrenéra příslušeného sportu, který se pokusí situaci vyřešit.

 

Jakub Strnad
výkonný sekretář
SK HAMR, z.s.

 

 

 

 

 

 

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.