Aktuální informace

Zlato a bronz pro SK HAMR z Mistrovství Evropy ve veslování

 

Obrovský úspěch zaznamenaly na Mistrovství Evropy v německém Essenu hned dvě veslařky SK HAMR. Na dvojce bez kormidelníka se Anička Šantrůčková, společně se svou kolegyní z VK Blesk, Eliškou Podrazilovou radovaly z TITULU Mistryň Evropy pro rok 2019!!! Zlaté medaile si na krk pověsily poté, co předvedly ve finálové jízdě famózní výkon a nedaly svým konkurentkám "ani čuchnout".

Aby toho nebylo málo, tak k titulu ME jsme přidali ještě bronzovou medaili v osmě! Za SK HAMR nastoupila do osmy ještě Vanda Nejedlová a spolu s dalšími závodnicemi si dojela pro krásné 3. místo!! Z Mistrovství Evropy v Essenu jsme si tak na HAMR přivezly hned dva cenné kovy! Je to tedy celkem 5 medailí z ME juniorů za krátkou existenci našeho klubu!!! Mikuláš Vybíral a Matyáš Vostatek uzavřeli výsledky z MEJ v podobě 8. místa z 2- juniorů!! Holčičky-kočičky a juníci-čuníci gratulujeme a přejeme hodně úspěchů do dalších závodů!!!! Zejména nezapomínejte na klubové závody a s tím spojené povinnosti (MČR, Vltava atd.)!!!

Adam Kapa, trenér SK HAMR, hodnotí své svěřence

Titul z ME ve veslování pro Aničku Šantrůčkovou a Elišku Podrazilovou je neskutečný úspěch. Co to pro Vás, jako trenéry, znamená?

Pro trenéry (Mgr. Luboše Ondráčka a Martina Podrazila) to znamená další práci směrem k MS juniorů, které se koná v Tokiu na konci srpna 2019. Samozřejmě to pro oba trenéry znamenalo užít si tu krátkou chvilku, když se holkám povedlo vyhrát a přebíraly medaile na vítězném platě. Kdyby u toho nepřekážel předseda ČVS D. Macháček, bylo by to taky lepší, nebo by alespoň mohl trenérům popřát a poděkovat, když vedle nich stojí dva metry. Na každý pád to na měsíční mzdě nic nemění

Anička a Eliška patří mezi závodnice, které sbírají úspěchy na domácí i mezinárodní scéně. Proč jsou podle tebe tak úspěšné? V čem je jejich síla?

Skromnost! TO je to, co z nich dělá skvělé závodnice. Poslouchají, co jim Luboš s Martinem řeknou (občas tedy ne na 100%). Rozumí si a jsou obě stejně praštěný "telátka", takže v tom je jejich síla.
Eliška je dravec a chce vyhrát! Anička prostě a jednoduše tahá!

V německém Essenu se kromě vítězství dvojky bez kormidelníka podařilo Vandě Nejedlové vybojovat na osmě bronz a dvojka bez kormidelníka juniorů Mikuláš Vybíral a Matyáš Vostatek se umístili na 8. místě. Jak hodnotíš výkony na ME všech těchto veslařů?

Začnu dvojkou juniorů. Kluci se těsně přes opravnou jízdu nedostali do finále A a těsně jim uniklo vítězství ve finále B. Z počátku měli kluci "mistrovskou" (to je taková nemoc, kterou občas mají junioři a i dospěláci, když si obléknout poprvé, nebo po dlouhé době reprezentační kombinézu), ale nakonec se z toho rychle dostali :) Jejich výsledek? Ukázali, že závodit dovedou a kdyby panovala ze strany ČVS větší přízeň a kluci neměli ME juniorů, jako svůj první "repre" start, tak jsem si jistý, že to bylo na finále A. Matyáš má ještě rok v juniorech, Mikuláš půjde příští rok do chlapů a tam si ho podám.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.