Aktuální informace

Rozhovor s jedním z vítězů UNIQA MČR v plážovém volejbalu Davidem Kufou

Máte za sebou skvělý konec letošní sezóny. Čekal jste, že budete na jejím konci s Davidem Lencem takto úspěšní?

Takový úspěch jsme nečekali. Je pravda, že jsme si letos stanovili mistrovství republiky jako jasný vrchol sezóny, na kterém jsme se chtěli dostat do finále. Ale realita naše očekávání ještě překonala.

MČR

Vyhráli jste jak UNIQA MČR v plážovém volejbalu 2015 hrané v našem sportovním areálu HAMR a u Centra Černý Most a také Staropramen Cool Super Cup. Které vítězství je pro Vás cennější?

Titul mistra republiky je samozřejmě cennější. Republika se hraje jen jednou ročně a jedná se jasně o nejprestižnější turnaj u nás. Vítězství v Opavě potom bylo takovou sladkou tečkou.

Mistrovství České republiky se hrálo netradičně na dvou místech. Co říkáte na organizaci tohoto turnaje?

Organizace proběhla bez problémů, ukázalo se, že v Praze vrcholné domácí akce uspořádat umějí.

Jak vysoko stavíte srpnové a zářijové úspěchy na prestižních českých turnajích?

Vítězství na mistrovství republiky je pro nás oba obrovským úspěchem a splněním našich sportovních snů.

Příprava na takové turnaje je asi pro hráče náročná. Jak jste se na ně připravovali Vy?

MČR jsme si stanovili jako vrchol sezóny a podle toho jsme časovali jak herní a fyzickou, tak především mentální a taktickou přípravu. Týden před turnajem jsme už trochu zvolnili, aby bylo dost sil.

Ve finále MČR a poté v semifinále na Super Cupu jste se střetl se svým bratrem Robertem. Jsou pro Vás taková střetnutí prestižnější?

Tentokrát jsem to tak nebral. Trochu jsem snížil tu bratrskou rivalitu a bral jsem ho jako každého jiného soupeře. Jednoduše jsem se soustředil víc na hru než na okolnosti. To se ukázalo jako správná cesta.

Oba dva zápasy proti dvojici Kufa/Dumek jste zvládli, který z nich byl pro Vás obtížnější?

Ten první ve finále mistrovství republiky byl výrazně těžší. Jednak významem toho zápasu, ale i hrou soupeřů. Hráli jsme vyrovnaný tie-break a zvítězili až v koncovce. V Opavě už to bylo o poznání jednodušší. Jednak jsme si dost věřili a kluci navíc neměli nejlepší formu. Zápas proběhl hladce 2:0.

David Kufa

Beachvolejbalová sezóna sice končí, ale hráči musejí trénovat neustále, jak probíhá Vaše příprava na turnaje mimo sezónu?

Hodně dáme i na fázi odpočinku a na beach na chvíli úplně zapomeneme. Během podzimu se věnujeme i jiným činnostem např. v oblasti kultury či nočního života. Letos si možná toto období zpestříme i několika turnaji světové série, navíc pojedu na Srí Lanku surfovat. Od nového roku pak začne fyzická příprava, do které postupně začneme zapojovat i volejbalové tréninky na písku.

Sezónu jste zakončili nejlépe, jak mohli. Už jste si stanovili cíle pro tu další?

Bylo by hezké znovu si zahrát finále republiky. A zůstat mezi třemi nejlepšími dvojicemi u nás. V zahraničí potom výrazněji bodovat na evropských i světových turnajích a třeba i pomoct České republice vyhrát evropský kontinentální pohár a kvalifikovat jeden tým na olympijské hry.

Davide, víme o Vás, že občas glosujete v České televizi ekonomiku, to je pro beachvolejbalistu trochu netradiční, jak jste se k této práci dostal?

Studoval jsem finance a mezinárodní obchod a vždycky jsem chtěl dělat na burze a obchodovat s akciemi. V tomto oboru se mi podařilo najít práci a nyní se v rámci mé pozice u investiční společnosti Conseq občas dostanu do televize, abych okomentoval aktuální dění na finančních trzích. Ta práce je zábava a zároveň mě to i živí, ideální kombinace.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho úspěchů v dalších sezónách.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.