Aktuální informace

Rozhovor s vítězem UNIQA MČR v plážovém volejbalu a Super Cool Cupu 2015 v Opavě Davidem Lencem

Davide, chtěl bych Vám pogratulovat k letošnímu vítězství jak na UNIQA MČR v plážovém volejbalu, tak na Staropramen Super Cool Cupu. Obě vítězství jsou pro Vás jistě dost cenná. Váš spoluhráč David Kufa řekl, že triumf na republice staví výše, máte to také tak?

My se s Davidem zřídka kdy neshodneme, takže ano republika je pro mě určitě cennější vítězství. Na Staropramen Cool Super Cupu bylo nejcennější, že jsme dokázali jako tým vyhrát i když jsem já nehrál moc dobře. Protože abych citoval klasika “Když to jde a padá to tam, to umí každej blbec”.

David Lenc

Jak z pozice hráče hodnotíte organizace českých turnajů oproti těm zahraničním? Jsou ty tuzemské na srovnatelné úrovni?

Myslím si, že v zásadě ano. K tomu, aby turnaje neměly chybu, z mého pohledu ale stále chybí 3 zásadní věci: Lepší práce s hudbou, moderátor, který dokáže vyhecovat lidi a umístění centrálního kurtu na náměstí.

Na posledním letošním turnaji jste porazili dvojici Kufa/Dumek, se kterou jste se potkali také ve finále na Mistrovství, který zápas byl podle Vás náročnější?

Opět budu souhlasit s Davidem, zápas na Mistrovství měl větší váhu a kluci hráli skvěle, takže určitě ten. Na posledním turnaji se klukům v zápase s námi nedařilo a byl tedy z mého pohledu určitě lehčí.

Letošní sezóna skončila, její závěr Vám vyšel opravdu na výbornou, jak byste ji s odstupem několika dní zhodnotil jako celek?

Jak se říká konec dobrý, všechno dobré. Měl jsem pocit, že jsme měli špatný začátek a střed sezóny, ale když jsem se díval s odstupem na výsledky, tak jsme až na jeden turnaj byli vždycky v TOP4 týmech v ČR, takže jednoznačně spokojenost.

David Lenc při finálovém utkání MČR v plážovém volejbalu2015

Česká beachvolejbalová scéna patřila na konci sezóny především Vám, co ta mezinárodní, máte nějaký konkrétní cíl, kterého byste na ní chtěl s Davidem Kufou v nejbližší době dosáhnout?

Chtěli bychom zahrát dobré výsledky na CEV a FIVB turnajích a třeba i pomoci ČR k postupu na olympijské hry v Riu skrze Continental Cup.

Je nějaká zajímavost z beachvolejbalového života, kterou byste chtěl uveřejnit?

Myslím, že letos už jsem jednu takovou zajímavost uveřejnil a mám ji dosud tak trochu “na talíři”. Takže si to asi odpustím, musím si taky nechat něco na příští rok.

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.