Aktuální informace

Cvičení pro dospělé

Pro ženy i muže nabízíme širokou paletu cvičení, aerobiku a dalších pohybových aktivit, včetně strečinku či jógy nebo pilates. Na cvičení potřebujete pouze pohodlné oblečení, sálovou obuv (někdy se cvičí i naboso), je dobré mít sebou i ručník a láhev s pitím. Cvičební podložky a další pomůcky Vám zapůjčíme.

Relaxační cvičení rozdělujeme dále na:

 • CORE: Posilování celého těla bez složité choreografie se zaměřením na břicho a CORE
 • Hatha jóga: Jde o systém nenáročných a jednoduchých jógových cvičení, má pro tělo a duši rekonvalescenční a terapeutické účinky. Spojením vědomého dýchání, pomalého zaujímání ásan (pozic těla) a výdrže v nich dochází k cílenému uvolnění fyzických, ale i psychických blokád, a tím i k redukci napětí a stresu. Hatha jóga se zaměřuje především na zpružnění a zpevnění páteře, velkých kloubů a svalů, které mají tendenci ke zkracování. Lekci začínáme většinou vsedě či vleže, následují rotační/torzní pozice, Pozdrav slunci, stojné pozice, dále pozice v sedu, v lehu a v kleku, poté opět torzní/rotační pozice. Každá lekce se skládá s pránájámy (ovládání dechu), asán (tělesných pozic) a závěrečné relaxace (meditace).
 • Pilates: Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Posiluje zádové, břišní a hýžďové svaly jako základ správného držení těla.PILATES je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Inspiroval se ve starých kulturách. Cílem je propojení a vědomá souhra těla a mysli. Účelem je posílení centra – jádra těla. Celkově vypracovává dlouhé, štíhlé svaly. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve. Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Metoda PILATES nepoužívá nespočetná opakování až do únavy svalů, naopak vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. 
 • Pilates s pomůckami: Využití různých pomůcek k tomuto cvičení nabízí ještě zábavnější a někdy i náročnější formu cvičení pilates.
 • Power jóga: Je cvičební systém zaměřený na protažení svalů celého těla, rozvíjí jak psychickou kondici člověka, tak souměrně a celistvě svalový korzet. Setrváváním v pozicích se posilují svaly, které mají tendenci k atrofii, tedy ochabnutí, zároveň se díky správnému dýchání protahují svaly s tendencí ke zkracování. Pravidelným praktikováním power jógy mizí znaky špatného držení těla, lidé si uvědomují správné dýchání, lépe fungují tělesné orgány, krevní oběh a tedy prokrvení tkání, zlepší se pohyblivost kloubů. Power jóga pomáhá také v boji proti bolestem pohybového ústrojí. Blahodárně ovlivňuje psychiku. Je to též kvalitní prevence úrazů, zdravá kompenzace jakéhokoli sportu, který způsobuje jednostranné zaměření. Power jóga je skvělá pro ženy i muže, věnuje se jí stále více vrcholových sportovců.
 • Zdravá záda: Přijďte vyzkoušet lekci, ve které se naučíte správně zapojovat hluboký stabilizační systém.Hlavní náplní lekce je odbourání bolesti zad a krční páteře, protažení zkrácených svalů a naopak posílení svalů ochablých.

Aerobní cvičení s posilováním

 • AE Class: Aerobní cvičení se třemi bloky - choreografie, posilování problémových partií, protažení.
 • AE Mix: Vytrvalostní aerobní dynamické cvičení, při kterém se vytváří jednodušší nebo složitější choreografie. Výhodou této hodiny je, že zlepšuje fyzickou kondici, trénuje kardiovaskulární systém. Zapomeňte na všední starosti a nechte se v hodině unášet hudbou a choreografií.
 • BOSU®: je typ cvičebního nářadí, které si pro své všestranné využití získává stále větší oblibu mezi laickou veřejností i profesionálními sportovci. Název odpovídá anglickému výrazu „BOTH SIDES UTILIZED“ – tedy „použitelný z obou stran“ A přesně to je myšlenka BOSU®  – můžete jej postavit pevnou stranou, či stranou druhou. Používá se hlavně k posílení hlubokých stabilizačních svalů. Můžete s ním cvičit kardiovaskulární, posilovací, rehabilitační a zdravotní trénink. Je vhodné pro každého.
 • BOSUFORM: Probíhá v lichém týdnu. Dynamické posilovací cvičení na BOSU zaměřené na posílení problematických svalových skupin. Lekce probíhá bez jakékoliv choreografie.
 • Brazilský zadeček: Posilovací cvičení na stepu a u něj – zaměření převážně na partie v oblasti zadku a stehen.
 • P-Class: Komplexnímu posilování problémových partií a všech svalových skupin předchází jednoduchá sestava základních aerobních prvků. Nechybí ani závěrečné protažení a uvolnění posilovaných svalů.
 • STEP4YOU: Cvičení na stepu a kolem něj – tréninky se střídají dle sudého a lichého týdne – jeden týden je klientkami oblíbená 3bloková choreografie, ve které zapomenete na starosti všedního dne  a užijete si příjemného okamžiku tady a teď.

 

Kalendář akcí

 • 10Pro
  Záběhlice

  10/12 - Hamerský Vodník - beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  VÍCE INFORMACÍ
 • 19Pro
  Záběhlice

  STOLNÍ TENIS 55+ HAMERSKÝ OKRUH 2023/2024 (19.12.2023)

  TURNAJ PRO MUŽE A ŽENY 55+

  VÍCE INFORMACÍ
 • 30Led
  Záběhlice

  STOLNÍ TENIS 55+ HAMERSKÝ OKRUH 2023/2024 (30.1.2024)

  TURNAJ PRO MUŽE A ŽENY 55+

  VÍCE INFORMACÍ
 • 11Úno
  Záběhlice

  11/2 - Hamerský Vodník - beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  VÍCE INFORMACÍ
 • 27Úno
  Záběhlice

  STOLNÍ TENIS 55+ HAMERSKÝ OKRUH 2023/2024 (27.2.2024)

  TURNAJ PRO MUŽE A ŽENY 55+

  VÍCE INFORMACÍ
 • 10Bře
  Záběhlice

  10/3 - Hamerský Vodník - beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  VÍCE INFORMACÍ
 • 26Bře
  Záběhlice

  STOLNÍ TENIS 55+ HAMERSKÝ OKRUH 2023/2024 (26.3.2024)

  TURNAJ PRO MUŽE A ŽENY 55+

  VÍCE INFORMACÍ
 • 14Dub
  Záběhlice

  14/4 - Hamerský Vodník - beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  beachvolejbalové turnaje pro děti a mládež

  VÍCE INFORMACÍ
 • 30Dub
  Záběhlice

  STOLNÍ TENIS 55+ HAMERSKÝ OKRUH 2023/2024 (30.4.2024)

  TURNAJ PRO MUŽE A ŽENY 55+

  VÍCE INFORMACÍ
 • 28Kvě
  Záběhlice

  STOLNÍ TENIS 55+ HAMERSKÝ OKRUH 2023/2024 (28.5.2024)

  TURNAJ PRO MUŽE A ŽENY 55+

  VÍCE INFORMACÍ
 • 25Čer
  Záběhlice

  STOLNÍ TENIS 55+ HAMERSKÝ OKRUH 2023/2024 (25.6.2024)

  TURNAJ PRO MUŽE A ŽENY 55+

  VÍCE INFORMACÍ

Buďte s námi v kontaktu

sportovní areály Hamr sport


HAMR SPORT Záběhlice

Záběhlice

ul. Záběhlická
106 00 Praha 10

  272 772 762
  272 773 809
  272 774 030

HAMR SPORT Braník

Braník

Vltavanů 1542
147 00 Praha 4

  244 462 467
  244 462 470


Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Pro vytvoření nebo zrušení rezervace kontaktujte prosím recepci na výše uvedených číslech.